Katus on maja üks tähtsaim osa. Katusetöödesse ei tohi suhtuda kergekäeliselt oluline on korralik eeltöö, samuti kaalutletud otsused materjalide valikul ja soojustamisel.

Teraskatus on eesti kliimas ideaalne

 Teraskatus on tänu oma esteetilisele välimusele ja ökoloogilisusele ajatu valik. Need sobivad nii uutele kui ka renoveeritavatele hoonetele. Materjali üks eeliseid on vastupidavus, kuna teraskatus säilib hästi nii suvekuumas, vihmas kui ka pakaselises ilmas. Eeliseks võib pidada ka materjali kaalu – võrreldes kivikatusega on teraskatus kuni 10 korda kergem. Samuti ei kogu teraskatus sammalt.

Seda tüüpi katuseid tehakse erineva kujuga: levinuimad on trapetsi-, laine- ja kivikujuga profiilid. Samuti on suurt populaarsust kogunud kannavaltsprofiil ehk n-ö klassikalise valtsprofiili väljanägemisega monteeritav profiil, aga samuti traditsiooniline valtsprofiil. Olenemata profiili valikust on paigaldus lihtne ja see tõstab teraskatused teiste materjalidega võrreldes eelisseisu.

Kivikatus on pika elueaga

Kivikatus on üks vanemaid katusematerjale ja seda lihtsal põhjusel – kivikatus on äärmiselt ilmastikukindel ja paljude meelest ka kõige ilusam katus. Tänapäeval valmistatakse katusekive savist ja betoonist. Savist katusekivi on looduslik ja samas vastupidav. Betoonkivid on väga pika elueaga, pidades vastu 80−100 aastat. Kivikatuse puhul on oluline jälgida katusekallet, muidu võib vesi ja tuisulumi kivide vahelt aluskattele pressima hakata. Enamiku katusekivide nõutav kalle jääb vahemikku 11−14 kraadi. Kivikatuse paigalduse puhul on oluline jälgida kandekonstruktsioonide tugevust, sest kivikatus on raske ja võib vajada lisatoestust.

Eterniitkatus

Eterniitkatuse kasuks räägib nii selle soodne hind kui ka materjali kergus – oma suhteliselt väikese kaalu tõttu ei vaja katus toestamiseks lisakonstruktsioone. Seetõttu sobib materjal hästi just vanematele majadele, mille konstruktsioon ei kannata rasket kivikatust. Eterniitkatuse üks eelis teiste ees on vähene müra nii tuule kui ka vihmaga. Samuti on eterniitkatuse koostisest nüüdseks kadunud mürgine asbest, mida veel nõukogude ajal kohata võis. Soodsa hinna, kiire paigalduse ja roostetamisohu puudumise tõttu on eterniitkatus populaarne ka põllumajandushoonete ja lautade ehitamisel. Soodsa hinna ja kiire paigalduse kõrval ei saa unustada ka tänapäeva eterniidi esteetilisust. Lai värvivalik ja katuse täislahendus koos rohkete lisatarvikutega garanteerib nägusa lõpptulemuse